شیوه
اجرای طرح « برق امید»
و بهره مندی از مزایای آن


برق امید در مرحله اجراء

باتوجه به تصویب کلیات طرح برق امید در هیأت محترم وزیران،‌به زودی این طرح به مرحله اجرا درخواهد آ‌مد. اما اجرای این طرح مقدماتی دارد که به صورت کلی شامل چهار مرحله زیر است:


اطلاع رسانی برق امید

باتوجه به اینکه کلیات طرح امید در دوم شهریورماه 99 در هیأت محترم دولت به تصویب رسیده است در حال حاضر اطلاع رسانی های رسمی از طریق این سایت و سایت های خبری به اطلاع مردم عزیز رسانده می شود. پس از تدوین و ابلاغ آئین نامه اجرایی از سوی شرکت توانیر ،‌جزئیات بیشتری از این طرح اعلام خواهد شد.


مشترکین شامل این طرح

در مهرماه 99 پیامکی از سوی سرشماره شرکت توزیع نیروی برق استان به شما خواهد رسید. در این پیامک مصرف دوره فعلی شما اطلاع رسانی می گردد. ضمن اینکه در آن نوشته شده آیا تخفیف 100 درصدی برق امید شامل شما می شود یا اینکه نیاز به بهبود مصرف برق دارید. از طریق اپلیکشن خدمات غیر حضوری برق ایران نیز می توانید در بخش برق امید همین اطلاعات را ببیند.


تخفیف 100 درصد، پاداش مشارکت اجتماعی شما

سالانه در عین حالی که میلیون ها کیلووات ساعت انرژی ارزشمند برق در اثر استفاده ناصحیح در بخش خانگی هدر می رود،‌هستند مشترکان برق فهیم و منصفی که انرژی برق را درخانه به اندازه مصرف می کنند. این مشترکان به دلیل اینکه حداقل آلایندگی برای محیط زیست دارند و فرصت استفاده از برق مازاد را به صنایع واگذار می کنند پاداش خوش مصرفی می گیرند. روش کار این است که قبضی که مصرف معقول داشته همراه با هزینه آن را دریافت می کنند، اما بر روی آن تخیف 100 درصدی اعمال می شود که حتی از پرداخت مالیات و بیمه و عوارض و پول برق معاف می شوند.این پاداش مشترک خانگی است که زمین را دوست دارد.

بقیه مشترکان چه کنند؟

سایر مشترکان که شامل تخفیف 100 درصدی نشده اند می توانند نگاه دقیق تری به موارد مصرف برق در خانه بیاندازند. راهکارهایی در این سایت ارائه شده که مردم به سادگی می توانند مصرف برق غیر ضروری خود را کاهش دهند. مثلا اگر لامپ پرمصرفی دارند تعویض کنند یا اگر وسایل برقی دارند که همیشه از آن استفاده نمی کنند از برق بکشند، با روش های ساده ای میتوان مصرف را کاهش داد و حداقل برق بیهوده ای هدر نرود و آلودگی کمتر محیط زیست پاداش ارزشمندی است که به خود و فرزندان خود هدیه می دهیم.

چند راهکار ساده برای پیوستن به پویش#برق_امید


نصب اپلیکیشن خدمات غیر حضوری برق


مجموعه صنعت برق به تحقق اهداف برق امید مصمم است . در ابتدا ممکن است انتقاداتی به این طرح مطرح شود و حتما کارگزاران صنعت برق هم تمهداتی از قبل در مورد آن اندیشیده اند هم اینکه به دلیل ساختار نظام مندی که صنعت برق دارد اگر ایرادی به طرح « برق امید» وارد باشد تیم های تخصصی و مدیریتی آن را اطلاح خواهند کرد و به زودی همه مردم از منافع این طرح بهره مند خواهند شد. اما ممکن است خود شما علاقه مند باشید که ببینید آیا مشمول طرح برق امید هستید یا خیر. پاسخ این سوال هم اکنون در دسترس شماست. اپلیکشن خدمات غیر حضوری برق ایران را از کافه بازار دریافت دارید و در گوشی خوشمند خود نصب کنید. لینک آن هم اکنون در دسترس شماست:


دریافت اپلیکیشن

جایگاه خود را در بین مشترکین برق بیابید.


در برق امید مشترکان به سه دسته «کم مصرف»، «خوش مصرف» و « پرمصرف» تقسیم می شوند. به هر حال شما براساس سوابق مصرف برق خود در یکی از این دسته ها قرار دارید. البته براساس میزان مصرف در ماه های مختلف ممکن است که در ماه های مختلف در دسته های مختلفی قرار داشته باشید. اگر می خواهید در همین مرحله اطلاع یابید که در کدام دسته قرار دارید ، سوابق مصرف خود را در اپلیکشن خدمات غیر حضوری برق و یا حتی درگاه های پرداخت مانند آپ، سکه و .... ببینید. میزان مصرف خود را با جداول « برق امید » تطبیق دهید و به راحتی جایگاه خود را بیابید. در همین وب سایت راهکارهایی ارائه شده که به سادگی می توانید میزان مصرف خود را کاهش دهید و از مزایای این طرح بهره مند شوید. جداول « برق امید » را در لینک ذیل ببینید:‌


جداول طرح «برق امید»

مصرف برق خود را متعادل کنید! به سادگی.


از دیر باز در ایران ،‌انرژی به دلیل وفور سوخت های فسیلی ،‌ارزش واقعی خود را در بین مردم نداشته است. علاوه بر این مصرف انرژی به خصوص برق همواره با اختصاص یارانه هایی همراه بوده است. در حال حاضر هزینه ای که مشترکان خانگی در ایران بابت مصرف برق می پردازند نزدیک به 20 درصد بهای تمام شده آن است. به هر حال این سیاست ها در دراز مدت اصلاح خواهد شد اما در این مقطع شما به سادگی می توانید مصرف مازاد خود را که غیر ضروری است کاهش دهید و علاوه بر بهره مندی از مزایای آن می تونید در حفظ محیط زیست کشور ایران سهیم باشد. بسیاری از این راهکارها به سادگی به دست می آید،‌ببینید:


مصرف به ، اینه : »

برق امید؛ امید به آینده روشن

با تحقق اهداف برق امید در جامعه ، اطمینان داریم ضمن مصرف بهینه برق در بخش خانگی ، سوخت کمتری در نیروگاه ها به مصرف خواهد رسید و محیط زیست کمتری از دست می رود. ما در صنعت برق دغدغه آینده روشن برای ایرانیان داریم. شما هم با پیوستن به پویش #برق_امید همراهی کنید.