مزایای استفاده از پنل‌های خورشیدی

یارانه سود تسهیلات


مشترکین محترم در صورت تمایل به استفاده از سامانه‌های خورشیدی کوچک می‌توانند از مزایای طرح یارانه سود تسهیلات استفاده نمایند.
1- برای نصب و اجرای مولدهای خورشیدی کوچک مقیاس در قالب طرح برق امید بمیزان هزینه اجراء، متقاضی برای دریافت وام به بانک معرفی می‌گردد شایان ذکر است هر مشترک تنها می‌تواند یکبار از مزایای این طرح استفاده نماید.
2- سود وام دریافتی تا سقف 2 میلیون تومان توسط وزارت نیرو از طرح یارانه سود تسهیلات پرداخت می‌شود.
3- با نصب هر سامانه 5/0 کیلوواتی خورشیدی مقیاس کوچک به طور متوسط ماهیانه kWh 75 برق تولید می‌گردد که این میزان در تابستان بیشتر از این مقدار است و به طور مستمر منجر به کاهش هزینه‌های مصرف برق مشترک می‌گردد.
4- بازپرداخت تسهیلات دریافتی در طی 3 سال صورت می‌پذیرد. (این بازپرداخت تنها شامل اصل وام می‌باشد، سود وام قبلا توسط وزارت نیرو و از طریق یارانه سود تسهیلات پرداخت می‌گردد.)


ثبت نام کنید

سایر ملاحظات و مزایا


• داشتن فضای کافی حدود 4 مترمربع بدون سایه لازم است (می‌تواند بعنوان سایه‌بان کولر آبی استفاده گردد).
• بدیهی است پس از پایان بازپرداخت اقساط وام بانکی، مشترک صاحب یک مولد برق خورشیدی کوچک مقیاس خواهد بود که از مزایای کاهش هزینه‌های برق مصرفی خود به صورت مستمر استفاده خواهد نمود.
• استفاده از مولد برق خورشیدی کوچک مقیاس علاوه بر کاهش برق مصرفی منجر به کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در راستای صیانت از منابع انرژی برای نسل‌های آینده می‌باشد.


ثبت نام کنید

سوالات متداول موارد خاص طرح برق امید

1مردم برای تهیه و نصب پنل‏های خورشیدی به کجا مراجعه کنند؟
با انجام مقدمات طرح و به منظور دریافت یارانه سود تسهیلات، اطلاع رسانی از طریق پورتال وزارت نیرو و سازمان انرژ‏های تجدیدپذیر (ساتبا) انجام خواهد شد. در حال حاضر شرکت‏های سازنده داخلی و همچنین شرکت‏های نصب کننده پنل‏های خورشیدی در کشور فعال بوده و مشترکان می‏توانند شخصاً نیز برای استفاده از این پنل‏ها به این شرکت‏ها مراجعه نمایند. برای پاسخگویی به سؤالات مشترکانی که تمایل به نصب مولد خورشیدی دارند، با شرکت ساتبا به شماره 88086737-021 تماس حاصل فرمایید.
2اکثر مردم در مجتمع‏های آپارتمانی زندگی می‏کنند و نصب پنل خورشیدی مستلزم توافق تمام ساکنین می‏باشد. برای این موضوع چه راهکاری دیده شده است؟
مولدهای خورشیدی فضای چندانی را اشغال نمی کنند و انتظار می‏رود با فرهنگ سازی و آگاه سازی مشترکان در خصوص مزایای نصب پنل های کوچک خورشیدی نظیر کاهش قبوض برق مصرفی، کاهش آلاینده های زیست محیطی از این طرح در مجتمع‏ های آپارتمانی نیز استقبال شود. آموزش های لازم برای استفاده از مشاعات و فضاهای بلااستفاده برای ساکنین مجتمع ها ارائه خواهد شد.
3مشترکانی که قادر به نصب مولد خورشیدی در پشت بام منازل نیستند، برای این دسته از مشترکان چه برنامه‏ ای دارید؟
این دسته از مشترکان می‏توانند بر اساس سازوکاری که طراحی و اعلام خواهد شد از نیروگاه‏های تجدیدپذیر موجود و یا جدیدالاحداث، برق موردنیاز خود را تأمین نمایند.