جوانه های امید

کودکان و نوجوان هوشمند ایران زمین

که قدرانرژی برق را می دانند و به اندازه مصرف می کنند

 

فرزندان خوب ایران


ححتما می‌دونید که انرژی " برق" سالهاست در ایران در دسترس همه ماست . هر روز در شهرها و روستاها و در همه ساعات شبانه روز با استفاده از این انرژی مهم و حیاتی از نعمتهای زندگی لذت می‌بریم. برق که باشه امکان استفاده از همه امکانات رفاهی ، از تلویزیون گرفته تا یخچال و لامپ برق رو داریم. حتما می دونید که افراد زیادی در صنعت برق در تلاش هستن که برق همیشه در دسترس ما باشه. ولی ما گاهی فراموش می کنیم که از برق به درستی و خوبی استفاده کنیم. "طرح برق امید" قراره با همراهی ما کودکان و نوجوانان به عنوان "برق یار" الگوی درست استفاده بهینه برق رو در کشور عزیزمون ایران به فرهنگ تبدیل کنه. آیا شما جوانه های امید آماده همراهی با پویش جوانه های برق امید هستید؟ پس بیایید شروع کنیم ........


عضو می شوم

برق اميد چيست؟


برق اميد طرحی ابتکاريه که شرکت توانير با هدف اصلاح مصرف برق در تمام خانه هاي کشور ارائه داده و در اون مشترکان به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پرمصرف تقسيم شدن. خوبه بدونيدکه مصرف درست برق، راهي براي ورود ما به جمعيت کم مصرف يا خوش مصرف هست. در اين طرح هر قدر مصرف ما اصولي تر و درست تر باشه هزينه برق‌مون کمتر مي شه و اگر جزوکم مصرف ها بشيم و مصرفمون کمتر باشه قبض برقمون رايگان ميشه. تصور کن برق مصرف کني و از زندگي لذت ببري اما پدر و مادر هيچ پولي پرداخت نکنن!


اطلاعات بیشتر
 

هدف واقعی طرح برق امید


برق امید به دنبال اصلاح الگوی مصرف برقه . درسته که تخفیف های زیاد این طرح در این شرايط همه خانوادها رو خوشحال مي کنه اما يادمون باشه که تنها هدف برق اميد اين نيست که پول برق ما کم بشه. بهينه‌سازي مصرف برق که باعث تخفيف صددرصدي قبض برقمون مي‌شه هدف مهمتريه که فوايدش نه تنها براي خانواده خودمون بلکه براي تمام ايران مهم هست. ميدونيد تنها کاري که بچه هاي خوب بايد انجام بدن چيه؟ اينکه عادتهاي غلط در مصرف برق رو تغيير بدن. به اين ترتيب اونها با تغييري بسيار کم در رفتارها، سهمي بزرگ در اجراي يک طرح مهم و ملي خواهند داشت. کدومیک از شما می خواد دل پدر و مادرش رو با یک کار ساده شاد کنه ؟ از همین الان آمادگی خودشو اعلام کنه!


ما مي خواهيم هميار برق اميد شويم !چکار کنيم؟


روز 9/9/1399روز خوب عضو گیری طرح " جوانه های همیار برق " در سراسر کشوره. در این روز کودکان و نوجوانان ایران زمین به پویش سراسری جوانه های امید می پیوندن و تلاش خودشونو برای مصرف بهینه برق و حفظ محیط زیست کشور بیشتر می کنند.


 • لیستی از وسایل برقی خانه و مقدار مصرف اونها تهیه کنید.

 • ببینید آیا امکانی داره که از مصرف غیر ضروری این وسایل جلوگیری کنیم؟

 • با مهربونی کامل، خودتون رو به عنوان « همیار برق » در خانه معرفی کنید و حتی به بزرگترها موارد مصرف بی رویه رو تذکر بدید.

 • لامپهای اضافه رو خاموش کنید و از بقیه وسایل برقی درست و به موقع استفاده کنید

 • با بزرگترها، دوستان و معلم‌های خودتون در مورد راه‌های مصرف بهینه برق مشورت کنید!!..


هرگز نشه فراموش...


خاموش کردن لامپ هاي اضافي رو به عنوان ساده ترين راه صرفه جويي در مصرف برق فراموش نکنيم. علاوه بر اون خورشيد، روشنايي بخش جهان رو از ياد نبريم . با استفاده از نور طبيعي شکرگذار اين نعمت الهي باشيم . به یاد داشته باشیم در روزهاي بلند تابستون مي تونيم از روشنايي طبيعي استفاده کنيم.

 

دسته بندی برق یاران جوان


شما فرزندان عزیز ایران زمین براساس رده سنی خودتون عضو کانون برق یاران جوان خواهید شد. روابط عمومی شرکت توانیر برای شما کارت عضویت صادر خواهد کرد و بعد از تموم شدن شرایط کرونا اون رو برای شما از طریق پست ارسال خواهد کرد. به پویش ما بپیوندید و به ما اجازه بدید از همراهی شما لذت ببریم و در یک مسیر مهم زندگی در کنار هم کاری بزرگ رو پیش ببریم. این آغاز همراهی ماست! 

حوزه های مدیریت مصرف


نظرات اعضاء

 • من به توصیه شبکه شاد به پویش برق یاران جوان پیوستم و تلاش می کنم که خانواده خودم هم به به طرح برق امید بپیوندند. ما در تهران زندگی می کنیم و بدون برق زندگی هیچ مزه ای ندارد.
  شایسته جعفری
  10 ساله از تهران
 • من تبلیغ طرح برق امید را دیدم و می دانم که اگر خانواده ما در دسته کم مصرف ها باشد ما از تخفیف صد درصدی در قبض برق برخوردار می شویم و من امیدوارم با شرکت در این طرح بتوانم به پدرم هدیه ای بدهم که او هم خوشحال شود.
  رضا مصطفوی زاده
  13 ساله از شهر بم
 • من در طرح جوانه های امید ثبت نام کردم و تلاش می کنم که همیشه یک همیار برق باشم و به مصرف درست برق دقت کنم و به خواهرکوچکم هم همه اینها را آموزش می دهم به امید اینکه همه درایران برق هم داشته باشند
  محدثه شریفی مقدم
  10 ساله از ورامین
 • من ازعمویم که در اداره برق کار می کند همه سوالات مربوط به مصرف درست برق را پرسیدم و می دانم که ساعت اوج مصرف 13 تا 17 روزهای تابستان است که نباید از وسایل پرمصرف برقی استفاده کنیم و من بزرگ شوم مثل عمویم سیمبان می شوم
  رامین پایدار
  9 ساله از سمنان
 • من خیلی از کسایی که برای اینکه همه ما برق داشته باشیم شبانه روزی در کار و تلاش هستند خیلی تشکر می کنم و من هم تلاش می کنم که از برق درست استفاده کنیم در خانه که آنها هم خسته نباشیدی داشته باشند . خیلی مممنون
  سحر قاسمی
  8 ساله از رودبار
 • بابای من می گه در قدیم یک آقای بابابرقی بوده که می گفته هرگز نشه فراموش لامپ اضافه خاموش و من می خواهم اگر بزرگ شوم یک بابابرقی بزرگ بشوم و به مردم کمک کنم
  نازنین زهرایی
  7 ساله از شهر قدس
 • پدرم به من می گه برای تولید انرژی برق سوخت زیادی گاز در نیروگاه ها مصرف می شه که هوای شهرها را آلوده می کنه و من تصمیم گرفتم به اندازه مصرف کنم که درختان کمتری آسیب ببینند و ما بچه ها نفس بکشیم.
  نازنین زهرا همایونفر
  8 ساله از تهران
 • من به توصیه شبکه شاد به پویش برق یاران جوان پیوستم و تلاش می کنم که خانواده خودم هم به به طرح برق امید بپیوندند. ما در تهران زندگی می کنیم و بدون برق زندگی هیچ مزه ای ندارد.
  محدثه دهقانی مقدم
  9 ساله از تهران
 • من در کتاب علوم دوره دوم با موضوع اهمیت انرژی برق آشنا شدم و از همان روز تصمیم گرفتم از برق درست مصرف کنم . الان هم خوشحال هستم که میتوانم آموزش های مصرف درست برق را یادبگیریم و به دیگران هم یاد بدهم
  صدرا محمدی
  12 ساله از خراسان رضوی
 • هیچ انرژی به اندازه برق برای مردم کره زمین اهمیت ندارد به این دلیل که همه کارها با برق انجام می شود . با یادگیری روش های مصرف برق به صورت بهینه می توان از این نعمت ارزشمند به خوبی استفاده کرد و من در تمامی ساعات به مصرف درست برق توجه دارم.
  غلامرضا عسکری
  11 ساله از استان مرکزی
 • من همیشه اگر که از اتاقم بیایم به سالن حتما چراغ اتاقم را خاموش می کنم و هیچ وقت هم الکی در یخچال را باز نمی گذارم چون می دونم که برق اصراف می شود و اصراف کار بدی است.
  محمد رضا هفت براداران
  9 ساله از اصفهان
 • ما در شهر بوشهر زندگی می کنیم و چون که اینجا هوا خیلی گرم است حتی یک لحظه هم نمی شود که بدون برق زندگی کرد و ما خیلی قدر برق را می دانیم و همیشه از برق درست و به جا استفاده می کنیم و کولر گازی را در دمای 24 درجه می گذاریم.
  سجاد آل عبا
  9 ساله از استان کنگان
 • من تصمیم گرفتم که به پدر بزرگم که در روستای زیبای آسارا زندگی می کنم روش هایی را یاد بدهم که از طرح برق امید استفاده کند و دیگر پول برق ندهد چون که پدر بزرگ زحمت کشی دارم و این گونه می توانم قدر مهربانی های او را بدانم . ممنون
  سمیرا رضایی
  8 ساله از رشت

پ